MODLITWA UNIŻENIA

MODLITWA UNIŻENIA

6. Modlitwa Uniżenia

MODLITWA  UNIŻENIA –LEŻENIE KRZYŻEM
Modlitwa ta jest szczególna. Najczęściej w pozycji leżenia krzyżem (niekiedy na klęcząco z krzyżem w dłoniach), przepraszamy Boga za nasze grzechy, ale też naszych bliskich, z którymi się utożsamiamy (rodzina, przodkowie, naród, czy cały świat). Jednoczymy się z naszymi braćmi biorąc niejako ich grzech na swoje ramiona, błagając,

wynagradzając za nie Majestat Boski. Zachowujemy się więc tak jak nasi święci, prorocy i sam nasz Zbawiciel, który wziął nasze winy na Swoje święte Ramiona przepraszając i prosząc Ojca Niebieskiego za nami. Mówimy przepraszamy nawet wtedy, jeśli dane grzechy były nam obce i nigdy nie popełnialiśmy ich, bo czy my jesteśmy bez grzechu?

PRZYKŁAD
MODLITWY UNIŻENIA
(treść)
      Przepraszamy Cię Panie Jezu za grzech okultyzmu, na wszelkie jego rodzaje, jaki występował w mojej rodzinie wszelkie przekleństwa, złorzeczenia, klątwy, bluźnierstwa wobec Ciebie i twojej Matki,…………….
Boże zmiłuj się nad nami! Panie zmiłuj się nad nami! Litości! Boże, zmiłuj się nad nami!
      Przepraszamy Cię Panie Jezu za to, że nie kochaliśmy Cię z całego serca z całej duszy… Przepraszamy Cię za to, że nie byłeś na pierwszym miejscu, a często byłeś na ostatnim. Wszyscy i wszystko było od Ciebie najważniejsze i w ogóle nie obchodziło nas Twoje zdanie, robiliśmy zawsze to, co sami uważaliśmy za słuszne nie słuchając Cię w niczym..
         o Boże zmiłuj się nad nami!
           o Panie zmiłuj się nad nami!
  o Wybacz Jezu! Litości!
o Zmiłuj się nad nami!
Kiedy wymienimy wszystkie grzechy możemy na zakończenie dodać:
     Przepraszamy Cię Panie za te wszystkie grzechy, o których nie wiem, których sobie nie uświadamiam a były popełnione, o których zapomniałam.
Panie zmiłuj się nad nami! Boże zmiłuj się nad nami! Panie zmiłuj się nad nami!
 (zaczerpnięte z książeczki ,, Modlitwa Uniżenia- Leżenie Krzyżem” Maria Rybińska-Górka)